Předčasná ejakulace

Jak tuto pro muže velmi delikátní záležitost popsat? Co je vlastně předčasná ejakulace a jak tento problém řešit?

Z lékařského hlediska lze za předčasnou ejakulaci považovat situaci, kdy muž nedokáže prodloužit soulož na dobu delší než je 1 minuta.

Co může být příčinou?  
Faktorů, které ovlivňují předčasnou ejakulaci  je mnoho některé se dají odstranit jednodušeji, jiné složitě.  Například  nízká frekvenci pohlavních styků (sexuální “ nadrženost“  vede k předčasné ejakulaci), strachu a úzkosti prožívaným v průběhu soulože (obava z neuspokojení sexuální partnerky, či jiné starosti týkající se každodenního života) a nebo se může jednat o naučenou reakci, kdy je vynucena rychlá ejakulace vlivem nepříznivých podmínek pro soulož (obava z odhalení, či dlouhodobý sexuální styk s ženou, která „už to chce mít rychle za sebou“).
Je také prokázáno, že mnoho postižených mužů má několikanásobně zvýšenou vodivost periferních nervů a tím pádem mnohonásobně rychlejší reakci  na sexuální dráždění.
Někdy je příčina tělesná: například uzdička, pruh kůže na spodní straně žaludu, která je nejcitlivějším místem na penisu. Pokud je zkrácena, při napínání táhne žalud dolů a zesiluje dráždění. Příčinou může být i částečné zúžení předkožky, která při přetahování sem a tam silně dráždí žalud.
Co s tím? 
 
Důležitá je správná životospráva, i když to zdánlivě s předčasným výronem nesouvisí. Vyčerpaný muž  reaguje při sexu jinak než odpočinutý.
Sledujte, jak reaguje vaše tělo. Co vás vzruší tak, že absolutně nemůžete ovládat ejakulaci? Když partnerka sténá? Některá milostná poloha? Když je žena méně vlhká? Při prudkých rychlých pohybech? Zkuste se nad tímto zamyslet a zkuste dělat přesný opak.
Pokud však předčasný výron souvisí s problémy v partnerských vztazích, je třeba nejprve vyřešit problém: muž rychle dojde k ejakulátu, ženu to neuspokojuje a vyhýbá se styku, intervaly mezi stykem se prodlužují, muž po milování velmi touží a když k němu přijde, opět reaguje příliš rychle, žena se vyhýbá ještě více … V takovém případě může pomoci spíše psycholog urolog.
 Chce to cvik 
 
Někdy je však odhalení a vyřešení problému těžké, tehdy přicházejí odborníci s několika řešeními. Známé jsou techniky, které naučí muže styk prodloužit.

Start-stop technika je o tom, že vytáhnete penis ven ve chvíli, kdy ucítíte blížící se vyvrcholení. Tato metoda je úspěšná, když ji cvičíte několik měsíců.  Škrticí technika zase spočívá v stlačování penisu prsty v bodě, kde se žalud spojuje s penisem. Jde o přirozený reflex, který ejakulaci zastaví, protože tudy vedou dráhy spojeny s mozkem, které ovlivňují výron.

 
Škrtící techniku, která nemá žádné vedlejší účinky, by si měl nacvičit muž sám, později do jejích tajů může zasvětit i partnerku. Ale pozor – při obou technikách je důležité, aby je muži nedělali příliš pozdě. Těsně před ejakulací je totiž asi 4-8 sekundový moment, kdy se muž nenávratně blíží k orgasmu a tehdy se už nedá výronu zabránit, neboť je rozběhnut ejakulační reflex.
 

Vyzkoušet můžete i znecitlivující krémy  a spreje , které snižují citlivost penisu, ty však neřeší samotný problém, jen pomáhají prodloužit styk. Krémy či spreje se používají buď na citlivou špičku penisu, nebo celé tělo penisu. Důležité je však při jejich aplikaci na penis následně použít kondom, který zabraňuje jejich účinku na nervová zakončení ve vagíně a tím potlačení sexuálního prožitku partnerky.
Dalším opatřením, které může pomoci s řešením předčasné ejakulace je změna sexuální polohy. Například poloha, kdy partnerka je „nahoře“ bývá hodnocena kladně u pacientů trpících předčasnou ejakulací.
Ke snížení sexuální dráždivosti může taktéž pomoci používání kondomu nebo stahovacích erekčních kroužků.
Komentáře

Přidat komentář